Novinky a tiskové zprávy 2006

Za autobaterii v Kovohutích 50 Kč

03.10.2006 | Kovohutě Příbram zvýšily od začátku října výkupní cenu za jednu olověnou autobaterii pro výkup od občanů na vrátnici ze 40 korun na 50, tj. o 25 %. Tento ekologický servis poskytuje podnik již od ledna 1998 nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Kovohutě tak chtějí motivovat občany Příbrami a okolí, aby v rámci úklidů a nejen nich, vyčistili své sklepy, garáže a sklady a dovezli staré autobaterie k řádnému ekologickému zpracování. Za dobu fungování této služby se na vrátnici firmy Kovohutí vykoupilo přes 1.800 tun tohoto odpadu, což představuje v přepočtu asi 120 tisíc kusů baterií pro osobní automobily.

 
Ten, kdo by se chtěl dozvědět více, se může obrátit na bezplatnou informační linku 800 100 646, případně nám může napsat e-mail na či se podívat na naše internetové stránky / (divize Recyklace).
Kovohutě dále v rámci rozšíření ekologických služeb pro region odebírají ve svém areálu od letošního září na nově zřízeném sběrném místě kolektivních systémů Asekol, Elektrowin a Ekolamp, vysloužilá elektrozařízení od občanů, a to také nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Další informace se můžete dozvědět na bezplatné zelené lince 800 100 791, na e-mailu či na internetových stránkách společnosti / (divize Elektroodpad).
Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. jsou zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu (zejména olověných baterií), výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků (pájky – včetně bezolovnatých, střelivo, plechy, atd.) a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina) a odpadů elektrických a elektronických zařízení (elektroodpadu). V Příbrami do budoucna zvažují další rozšíření ekologického servisu.