Novinky o Běhu Kovohutěmi - rok 2007

37. ročník Běhu Kovohutěmi – 08.09.2007

14.08.2007 | Atletický oddíl Kovohutě Příbram zve opět po roce všechny příznivce atletiky, veškerého sportu a dobré zábavy do Lhoty u Příbramě. V sobotu 8. září se zde uskuteční již 37. ročník Běhu Kovohutěmi, který tradičně start a cíl na fotbalovém stadionu TJ Kovohutě.


Po dobu existence závodu si již všichni zvykli, že ranní hodiny budou patřit mládežnickým kategoriím. Letos je stejně jako loni začátek v 8:30 hodin. Nejmladší děti po dorostenky se utkají na tratích od 200 metrů do jednoho kilometru. Starší žáky čeká patnáctistovka a dorostence pak běh na 3 kilometry.

Hlavní závod bude odstartován dle tradice v 10:50 hodin a jako vždy bude měřit 12 322 metrů. Ještě předtím ale vyběhnou do svých závodů ženy, které poběží 2 766 m z Obecnice do Lhoty v 10 hodin, a muži-mílaři změří síly na dvojnásobné 5 532 m měřící trati ze Lhoty do Obecnice a zpět od 10:20 hodin.

Letos premiérově organizátoři připravili k Běhu tzv. „Den Kovohutí“, kde mají nově připraveny atrakce pro děti a dospělé – mj. skákací hrad, lití olova, ražbu medailí, prohlídku podniku, prodej výrobků, fotbalový zápas žáků TJ Kovohutě, výkup olověných autobaterií za akční cenu 100,- Kč/ks, možnost odběru elektroodpadu, apod. V jednání je doplnění programu akce o účast českého olympionika.

Další informace včetně kompletních loňských výsledků a fotek můžete najít na internetu na /cz/beh.html případně se můžete dotázat na e-mailové adrese ředitele závodu pana Milana Tvrze ().

Tradičním hlavním partnerem Běhu jsou Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., které jsou významným zaměstnavatelem regionu, zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu (zejména olověných autobaterií), výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků (pájky – včetně bezolovnatých, střelivo, plechy, atd.) a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina, rhodium) a odpadů elektrických a elektronických zařízení (elektroodpadu). Ve svém areálu vykupují od občanů olověné autobaterie a od roku 2006 také odebírají na sběrném místě na vrátnici firmy elektroodpad (ve spolupráci s kolektivním systémem Asekol) – tyto služby nabízejí nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V rámci „Projektu Školy“ se podílí na ekologické výchově dětí a mládeže ve sběru odpadů (/cz/skoly_i.html). Další aktivitou je sběr baterií-suchých článků pro Ecobat (Místo zpětného odběru) a příprava jejich recyklace přímo v Kovohutích. V rámci rozšíření ekologických služeb dále sbírají víčka z PET lahví a polypropylen.

úvodní internetová stránka Běhu Kovohutěmi – /cz/beh.html
plakát 2007 – /cz/pdf/beh-plakat.pdf
propozice 2007 – /cz/pdf/beh-propozice.pdf
výsledky 2006 – /cz/beh_vysledky06.html
fotky 2006 – /cz/beh_fotky2.php