Novinky a tiskové zprávy 2006

Ochrana proti horku v Kovohutích Příbram

21.06.2006 Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., se celoročně stará o ochranu zaměstnanců před nepříznivými mikroklimatickými podmínkami. Zaměstnanci mají k dispozici sodovou vodu k dodržování pitného režimu. Všem pracovníkům v dělnických profesích je celoročně poskytován jako ochranný nápoj čaj s přídavkem dietického doplňku k posílení imunity pitného programu (Juwík Forte). Čaj je v tomto nejlepší i v horkých dnech. Tohoto ochranného nápoje je neomezené množství.

 
K omezování rizikových faktorů, včetně horkého počasí, jsou zaměstnancům rovněž poskytovány bezpečnostní přestávky. Případně dochází k častějšímu střídání v určitých provozech firmy. K dispozici je lékařský dohled a rehabilitace v areálu podniku.


Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., jsou jediným zpracovatelem odpadů s obsahem olova (zejména olověných akumulátorů) v České republice, výrobcem olova a jeho slitin a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina) a odpadů z elektrických a elektronických zařízení (elektroodpadu).

 

 

 

Kovohutě Příbram drží tradice – 62. Cech olovářů

07.06.2006 V pátek 2. června 2006 se v hospůdce Za Komínem v Novém Podlesí uskutečnilo řádné jarní zasedání Cechu příbramských hutníků-olovářů. Celkově šlo již o 62. zasedání olovářů od 27.12.1974, kdy byl Cech založen tehdejšími pracovníky národního podniku Kovohutě Příbram.Cech příbramských hutníků-olovářů je jedním z nejstarších dobrovolných spolků na Příbramsku. Má 37 členů, jimiž jsou současní a bývalí zaměstnanci Kovohutí Příbram. Cech se řídí tzv. Cechovním řádem a Pivním zákonem. Velmi úzce spolupracuje s Cechem příbramských horníků a hutníků, jehož internetové stránky http://www.cechphh.cz/ přinášejí informace o „olovářích“ v sekci „Cech hutníků“.


Cech a Kovohutě se nyní připravují na tradiční červencovou Prokopskou pouť, říjnový Skok přes kůži a hlavně na oslavy 220 let novodobé hutě (1786-2006), které budou probíhat v září a říjnu v rámci příbramského 10. Setkání hornických měst České republiky a společensko-prezentační akce Kovohutí Příbram „Opět po roce“, která se letos uskuteční již podesáté.


Hlavním partnerem Cechu je mateřská společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., která je jediným zpracovatelem odpadů s obsahem olova (zejména olověných akumulátorů) v České republice, výrobcem olova a jeho slitin a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina) a odpadů z elektrických a elektronických zařízení (elektroodpadu).

 

 

 

Kovohutě Příbram uzavřely úspěšný rok 2005

23.05.2006 Květnové zasedání představenstva společnosti Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. uzavřelo a potvrdilo konečné výsledky hospodářského roku 2005. Společnost zvýšila v roce 2005 své tržby meziročně o 10 % a opět se dostala přes magickou jednu miliardu korun. Představenstvo schválilo další aktivity a strategické záměry firmy. Dobré výsledky roku 2005 a prvního čtvrtletí 2006 poznají i zaměstnanci společnosti v navýšení příspěvku na dovolenou o plných 20 % (13. plat).

 
Společnost svým „Projektem Elektroodpad“ zvítězila v Ceně zdraví a bezpečného životního prostředí 2005 Business Leaders Forum (BLF), obsadila druhé místo v 6. ročníku soutěže místní Okresní hospodářské komory (OHK) „Nejlepší firma okresu Příbram 2005“ v kategorii středních a velkých firem nad padesát zaměstnanců a byla stejně jako loni druhá ve Středočeském kraji v soutěži Firma (# 1) kraje.


Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. je jediným zpracovatelem odpadů s obsahem olova (zejména olověných akumulátorů) v České republice, výrobcem olova a jeho slitin a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina) a odpadů z elektrických a elektronických zařízení.

 

 

 

Kovohutě Příbram oceněny v okrese i kraji

23.05.2006 Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. po vítězství v Ceně zdraví a bezpečného životního prostředí 2005 Business Leaders Fora (BLF) obsadily druhé místo v 6. ročníku soutěže místní Okresní hospodářské komory (OHK) „Nejlepší firma okresu Příbram 2005“ v kategorii středních a velkých firem nad padesát zaměstnanců a byly stejně jako loni druhé ve Středočeském kraji v soutěži Firma (# 1) kraje.

 
Ekologickou cenu BLF získaly za „Projekt Elektroodpad“. Jde už o druhé vítězství Kovohutí. Poprvé vyhrály již v roce 1998 s projektem „Modernizace technologie recyklace použitých automobilových baterií“. Za rok 2004 se dostaly do finále s projektem „Odparné chlazení šachtové pece“, se kterým pak byly nominovány do širšího finále Evropské ceny životního prostředí 2006. Stejně tak se daří společnosti v soutěži OHK, kde zvítězili v premiérovém ročníku 2000 a za rok 2004. V soutěži Firma kraje, která hodnotí nejen hospodářské výsledky, ale také přínos společnosti pro kraj a podíl na zlepšení životního prostředí, se letos Kovohutě objevily podruhé a opět na stříbrném stupínku.

Kovohutě Příbram zvýšily v roce 2005 své tržby meziročně o 10 % a opět se dostaly přes magickou jednu miliardu korun.

Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. je jediným zpracovatelem odpadů s obsahem olova (zejména olověných akumulátorů) v České republice, výrobcem olova a jeho slitin a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina) a odpadů z elektrických a elektronických zařízení.

 

 

 

Mediální podpora festivalu Antonína Dvořáka od Kovohutí

27.04.2006 Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. mediálně podpořily 38.ročník příbramského Hudebního festivalu Antonína Dvořáka, který se uskuteční v květnu. Měsíčník Xantypa, který Kovohutě vydávají, se letos stal mediálním partnerem městského festivalu. Na základě této spolupráce byl v dubnové Xantypě otištěn rozhovor s příbramským starostou Ivanem Fuksou a příbramský festival je spolu s městem představen v květnovém čísle časopisu. Xantypa se pak ukazuje nejen příbramské veřejnosti na světelných tabulích na městských zastávkách.

 
Xantypa je také mediálním partnerem Českého olympijského výboru a Českého olympijského týmu 2005-2008. Partnerství bylo uzavřeno loni v létě do roku 2008 a v Xantypě se tak objevují články a rozhovory s olympijskou tématikou, letos věnované zejména zimním olympijským hrám v italském Turínu 2006 a následně budou směřovat k hrám letní olympiády v čínském Pekingu 2008.

Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. je jediným zpracovatelem odpadů s obsahem olova (zejména olověných akumulátorů) v České republice, výrobcem olova a jeho slitin a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina, rhodium) a odpadů z elektrických a elektronických zařízení.

 

 

 

Kovohutě získávají na veletrzích další zákazníky

27.04.2006 Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. se v březnu a dubnu zúčastnila dvou významných veletrhů. Jedna z divizí společnosti, divize Produkty, nejprve v polovině letošního března vystavovala, a to již poosmé, vzduchovkové střelivo na veletrhu IWA v německém Norimberku, který je zaměřen na zbraně a střelivo pro volný čas i pro sport včetně výrobků, které s tímto zaměřením úzce souvisí. Účast byla využita k propagaci nových rýhovaných diabolek „Boxer-Ribbed“ a již tradičních typů diabolek – Standard, Boxer a Master pro rekreační střelbu a Match pro náročnější sportovní střelce, broků klasických a poměděných a také k řadě obchodních jednání. Kovohutě zaznamenaly na veletrhu 102 kontaktů, nejvíce z Německa, a jednaly také s partnery ze vzdálených zemí jako je Saudská Arábie, Indie, Thajsko či Korea.

 
První dubnový týden se pak opět divize Produkty představila se svým stánkem na veletrhu Amper v Praze – Letňanech, což je mezinárodní veletrh elektrotechniky a elektroniky. Zde vystavovala další z pestré škály svých výrobků. Šlo o měkké pájky, letos opět s důrazem na bezolovnaté pájky, které divize podrobně a odborně představuje zákazníkům a veřejnosti. Těmito pájkami tak reaguje na novou ekologickou legislativu EU. Na Amperu společnost zaznamenala obchodní návštěvy z tuzemska i zahraničí. Export divize Produkty v roce 2005 dosáhl 39 procent z jejích tržeb.

Společnost se připravuje i na další veletrhy. Recyklační divize (divize Recyklace, Drahé kovy a Elektroodpad) se zúčastní 10.-12.5. jako spoluvystavovatel na stánku ČAOH (Česká asociace odpadového hospodářství) 1. mezinárodního veletrhu nakládání s odpady, recyklace, čištění a ekologie Warec 2006 v Pražském veletržním areálu Letňany a již tradičně jako vystavovatel bude prezentovat své recyklační služby na brněnském 12. mezinárodním veletrhu pro tvorbu a ochranu životního prostředí Envi 2006, který se uskuteční 23.-25.5. a tvoří spolu s výstavou Vodovody-Kanalizace tzv. Ekologické veletrhy Brno.

Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. je jediným zpracovatelem odpadů s obsahem olova (zejména olověných akumulátorů) v České republice, výrobcem olova a jeho slitin a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina) a odpadů z elektrických a elektronických zařízení.

 

 

 

Recyklace elektroodpadu a drahých kovů – příležitost pro firmy i obyvatele

27.04.2006 Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. pokračují v ekologickém zpracovávání elektroodpadu. Za „Projekt Elektroodpad“ převzaly 13. dubna 2006 Cenu zdraví a bezpečného životního prostředí 2005, kterou vyhrály již v roce 1998 s projektem „Modernizace technologie recyklace použitých automobilových baterií“ a za rok 2004 se dostaly do finále s projektem „Odparné chlazení šachtové pece“, se kterým pak byly nominovány do širšího finále Evropské ceny životního prostředí 2006. Českou Cenu tradičně vyhlašuje Business Leaders Fórum.

 
V polovině dubna proběhla úspěšně kolaudace zrekonstruované části areálu, ve které je umístěna linka pro zpracování odpadů z elektrických a elektronických zařízení (OEEZ). Společnost v této oblasti dále rozvíjí svoji činnost a aktivity. Za účelem naplnění kapacity nové technologické linky jedná divize Elektroodpad se všemi kolektivními systémy. Plánovaná kapacita při třísměnném provozu je 10 500 tun ročně. Podnikatelský záměr je zpracován na to, že v roce 2008 bude v Česku ročně vznikat 40 tisíc tun elektroodpadu, tj. 4 kilogramy na hlavu. Podnik využívá také dosavadních dlouholetých zkušeností ze zpracovávání odpadů s obsahem drahých kovů. Zpracovávaný elektroodpad (například vyřazené malé domácí spotřebiče, počítače, monitory a ostatní kancelářská technika, televize, videa či ruční nářadí) pochází z firem i domácností.

Své aktivity rozšiřuje i příbramská divize Drahé kovy, která je spolu s Galmetem a Kovohuty Slovakia součástí tzv. Skupiny Drahé kovy. Skupina využívá synergického efektu a zvyšuje tak svůj podíl na trhu v této oblasti. Divize Drahé kovy se zabývá výkupem, ekologicky nezávadným využitím a recyklací odpadů (druhotných surovin) s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina, rhodium). Vykupuje průmyslové odpady s obsahem drahých kovů ve formě slitků, stěrů, kalů, popelů, dentálních a klenotnických odpadů, fotopapírů a filmů. Společnost Galmet přepracovává odpady s obsahem drahých kovů do výrobků ve formě ryzích kovů, slitin dle Puncovního zákona a chemikálií pro pokovování. Tato divize příbramských Kovohutí zvýšila v loňském roce tržby meziročně o 20 % a zisk o více než polovinu.

Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. je jediným zpracovatelem odpadů s obsahem olova (zejména olověných akumulátorů) v České republice, výrobcem olova a jeho slitin a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina) a odpadů z elektrických a elektronických zařízení.

 

 

 

Prestižní ocenění „Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2005“

03.04.2006 Prestižní ocenění „Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2005“ z rukou britské velvyslankyně Lindy Duffield a náměstka ministra životního prostředí Františka Pojera převzala společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s..


Praha 13. 4. 2006

Ve čtvrtek 13. 4. 2006 byly v pražském Hotelu Atlantic vyhlášeny výsledky soutěže „Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2005“, čímž byl úspěšně završen již patnáctý ročník soutěže, kterou každoročně vyhlašuje asociace českých a mezinárodních společností Business Leaders Forum. Cenu vždy získává společnost nebo organizace, která svou činností přispěje k nejlepšímu měřitelnému zlepšení životního prostředí, zdraví zaměstnanců či obyvatel v okolí svého působiště. Z rukou ministra životního prostředí Libora Amrozka a britské velvyslankyně Lindy Duffield převzala toho prestižní ocenění společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. Zvláštní ocenění za svůj projekt obdržela Střední odborná škola Šumperk.

Soutěž „Cena zdraví a bezpečného životního prostředí“ se letos dožívá patnáctého výročí svého života. Aktivity sdružení se za tu dobu rozrostly a ovlivňují široké spektrum lidí - od průmyslníků a obchodníků, přes státní instituce, samosprávu až po nadace a nevládní sektor. Potěšitelné je, že cílem působení stále zůstává péče o vysokou kvalitu života vyjádřená dobrým životním prostředím, zdravím lidí a také bezpečností. Ministerstvo životního prostředí se snaží o totéž. Každý máme svoje nástroje, svoje možnosti a svoje cesty jak dojít k cíli. V něm se ale stoprocentně shodneme. Proto jsem rád, že je ministr životního prostředí každoročně jakýmsi patronem této ceny. Je to logické a je to tak dobře. Přeji Ceně hodně štěstí a úspěch i do další patnáctky jejího života.

Libor Ambrozek, ministr životního prostředí ČR


Vítězný projekt

Vítězem jubilejniho 15. ročníku „Ceny zdraví a bezpečného životního prostředí“ se stala společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. díky svému rozšíření o novou divizi Elektroodpad v roce 2005. Elektroodpad především ve formě vyřazené kancelářské techniky a domácích spotřebičů se zpracovává přímo v areálu společnosti a vytříděné složky jsou využity ve stávajícím procesu nebo jsou předávány do jiných zpracovatelsých kapacit jako sekundární surovina. Za rok je společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. schopná zajistit zpracování 10.500 tun uvedeného odpadu. Na pozici zpracovatele – dodavatele služby figuruje u několika systémů. Společnost významně přispívá k snížení množství odpadů z elektrických a elektronických zařízení, které by jinak byly uloženy na skládkách a vytváří nové pracovní příležitosti.

„Kovohutě Příbram, nástupnická, a.s. patří mezi pravidelné účastníky soutěže „Cena zdraví a bezpečného životního prostředí“. Prakticky vždycky se dostane mezi finalisty soutěže a v minulosti získaly i nejvyšší ocenění. Rovněž v letošní soutěži se porota rozhodla udělit hlavní cenu tomuto podniku. Ocenila několik důležitých skutečností. Především je to aktuálnost řešení, protože v souvislosti s převzetím evropské legislativy se znovuvyužití elektroodpadu stalo mimořádně naléhavou záležitostí. Oceněná technologie znamená výrazný přínos pro životní prostředí, protože elektroodpad mnohdy obsahuje velmi nebezpečné látky, které se uvedeným řešením nedostanou do okolního prostředí, ale mohou být následně opět využity. Rovněž byla oceněna dlouhodobá iniciativa podniku směřující k důsledné ochraně životního prostředí. Pravděpodobně je i zásluhou podniku Kovohutě, který byl v minulosti velkým znečišťovatelem, nedávno zjištěná skutečnost významného snížení obsahu olova v půdách Středočeského kraje.“

Prof. Bedřich Moldan, Centrum pro otázky životního prostředí UK a předseda poroty


Zvláštní cena za komunitní projekt

Zvláštní cena komunitní projekt byla udělena Střední odborné škole Šumperk, která na nevyužité zanedbané dvouhektarové ploše v okolí školy vybudovala s podporou nadace Partnerství a místího obyvatelstva multifunkční arboretum čítající na 2 500 kusů dřevin s naučnou stezkou, které bude sloužit k relaxaci i osvětě a vzdělávání nejširší šumperské veřejnosti. Oceněná škola hodlá v podobných aktivitách pokračovat.

Jsem velmi potěšena, že zvláštní ocenění získal projekt Školní arboretum Střední odborné školy Šumperk. Studentům této školy blahopřeji k úspěchu a věřím, že zrealizovaný projekt nepřispěje jen k jejich současnému studiu, ale také k rozvíjení jejich další kariéry v oblasti ochrany životního prostředí.

Linda Duffield, velvyslankyně Velké Británie v České republice


Business Leaders Forum

„Cena zdraví a bezpečného životního prostředí“ je tradičním projektem Business Leaders Fora. Business Leaders Forum je zájmové sdružení českých a mezinárodních firem, které svým příkladem usilují o rozvoj zdravého podnikatelského prostředí v České republice a úzce spolupracuje s partnerskou organizací The Prince of Wales International Business Leaders Forum a CSR Europe. Svojí činností Business Leaders Forum podporuje partnerství a spolupráci napříč sektory. Klíčovými oblastmi je životní prostředí, vzdělávání a sociální sféra. Tyto aktivity lze shrnout pod jednoznačným termínem - Společenská odpovědnost firem.

V případě zájmu o bližší informace kontaktujte prosím:
Business Leaders Forum
Ing. Tomáš Nejedlo
Palác Lucerna, Štěpánská 61, 116 02 Praha 1
Tel: 224 216 275, Fax: 224 213 957
http://www.blf.cz, http://www.blf.cz/cena/projekty.php
e-mail:


 

Příloha č. 1

Finalisté „Ceny zdraví a bezpečného životního prostředí 2005“
Agro*Bio Nejedovaté prostředky na ochranu rostlin
EGGO Snižování ekologické zátěže
Janites, s.r.o. Zařízení na využívání odpadů-kompostování (bioodpad)
Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. Projekt Elektroodpad
Microset, s.r.o. systém NiSSOT
AVE BOHEMIA, s.r.o. Vytápění biomasou v rodinných domcích s účinností přes 110% - sen a nebo realita?
Rolizo spol. s r.o. Slunce po nás nechce nic
Střední odborná škola Šumperk Školní arboretum-zóna poznání a odpočinku
Svaz chemického průmyslu ČR Přínos svazu ke zdraví a bezpečnosti a životnímu prostředí
Thermona Ekologicky šetrné plynové kotle Therm a přednosti jejich použití
Univelak Teplice, a.s. Ekologická likvidace elektrošrotu a 100% recyklace

 

„Stálá snaha o snižování negativního dopadu chemických látek na životní prostředí vede k vývoji a používání nových prostředků i v oblasti ochrany rostlin. Společnost AGROBIO vyvinula a vyrábí podle vlastních patentů a výrobních vzorů insekticidy, fungicidy a formicidy složené výhradně z přírodních potravinářských surovin. Přípravky jsou biologicky odbouratelné a nemají žádnou ochrannou lhůtu. Porota v tomto případě ocenila inovativní přístup firmy a vznik originálních výrobků přispívajících k ochraně zdraví a životního prostředí.“

František Dobeš, porotce

„Projekt "Snižování ekologické zátěže" se zabývá aktuálním tématem recyklace rozpouštědel používaných v průmyslových výrobách. Společnost EGGO vlastními zdroji navrhla a technologicky realizovala linku na recyklaci denaturovaného lihu používaného jako rozpouštědlo při výrobě elektronických součástek. Zařízení umožňuje regenerovat 1.8 mil litrů použitého rozpouštědla ročně s pozoruhodně vysokým výtěžkem 99%. Atraktivním přínosem je, že použité rozpouštědlo se místo spalování vrací zpět do výrobního procesu.

Zvláštní uznání si autoři zaslouží za vytrvalost a úsilí, které vynaložili při překonávání počátečních administrativních a legislativních překážek spojených s projektem na regeneraci lihu.“

Vladimír Machek, porotce

Příloha č. 2

Co je „Cena zdraví a bezpečného životního prostředí“?

Cena zdraví a bezpečného životního prostředí je tradičním projektem Business Leaders Fora.

„Smyslem pořádání „Ceny zdraví a bezpečného životního prostředí“ je nalézt takové projekty, které přináší zlepšení kvality života a mohou být poučením pro další organizace k následování. Snažíme se nalézt a symbolicky odměnit organizace, které jsou svým chováním odpovědné společnosti. V dnešní terminologii se takové firmy označují jako společensky odpovědné. Těší mne, že v průběhu 15leté historie soutěže narůstá počet firem/projektů, které se do Ceny hlásí a opětovně se i vracejí.“

Ing.Tomáš Nejedlo, výkonný ředitel, BLF.

Důvodem pro vyhlášení této soutěže byl základní cíl BLF – „šířit a podporovat myšlenku společensky odpovědného chování podniků (Corporate Social Responsibility - CSR)“, pod který spadá i ochrana životního prostředí, problematika bezpečnosti práce a podpora vzdělávání v oblasti ekologie.

Cílem této prestižní soutěže je ovlivnit ekologické myšlení ve firmách, organizacích a dalších institucích. Ocenění je příležitostí pro ty z nich, které v daném roce uskutečnily projekt vedoucí k výraznému zlepšení životního prostředí, bezpečnosti práce a zdraví zaměstnanců a obyvatel v místě působení.

Kritéria výběru Vítězný projekt je každoročně vybrán nezávislou komisí složenou z odborníků v oblasti životního prostředí. Porota vybírá z přihlášených projektů, v nichž jsou popsány konkrétní měřitelné výsledky včetně finančních nákladů vynaložených na zlepšení životního prostředí. Projekty se hodnotí především na základě těchto kritérií: komplexnost, dobrovolnost, finanční objem, originalita, environmentální priority, konkrétní přínos, šíře záběru, charakteristika podniku a sociální dopad.

Komise V jejím čele je prof. Bedřich Moldan z Centra pro ekologické otázky Univerzity Karlovy. Dalšími nezávislými porotci jsou Roman Vyhnánek (NVF), František Dobeš (nezávislý konzultant), Pavel Policar (Utilities & Infrastructure) a Vladimír Machek (Unipetrol Trade).

Mezi firmy, které dosud získaly ocenění, patří Komtesa Kutná Hora, Třinecké železárny, Fiomo Praha, Synthesia Pardubice, Vítkovice, Barum Continental Otrokovice, Kovohutě Příbram nástupnická, Česká rafinérská, Elektrárny Opatovice, Komutex, Tesla Sezam, Metrostav, TC MACH a Wiegel CZ spolu s JUWITALem. Zvláštní ocenění obdržely ZŠ Molákova, Škola Mesit a Karviná 2000, Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí, Veskom spolu s Obecním úřadem Borová Lada, Diakonie Broumov, Městský úřad Holešov, Obec Vrutice, Městský úřad Litoměřice, 6.mateřská škola Plzeň, Středočeské sběrné suroviny, MUCOS Pharma CZ a TARMAC CZ.

 

Příloha č. 3

Seznam přihlášených projektů a společností

Společnost Název
UNIVElak Teplice, a.s. Ekologická likvidace elektrošrotu a 100% recyklace
Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, o.p.s. Intenzifikace systému separovaného sběru vytříděných složek komunálního odpadu v obcích plzeňského kraje
Trianon Edukační centrum pro udržitelný rozvoj regionu
MOTOCO, a.s. Úspěšná sanace staré ekologické zátěže v areálu společnosti MOTOCO a.s. za použití metody ISCO
DonGemini s.r.o. Prádelenská technologie
Agro*Bio Nejedovaté prostředky na ochranu rostlin
Svaz chemického průmyslu ČR Přínos svazu ke zdraví a bezpečnosti a životnímu prostředí
CEMC Časopis Alternativní energie
OA a SZdŠ BLANSKO Zelená vlajka
ZŠ Prameny, Karviná-Ráj Po stopách odpadu" (Na počítači o počítač) aneb "Smeťákovy toulky Karvinou
MONTIP Dřevěné hračky
gymnázium Moravská Třebová Spolupráce Gymnázia Moravská Třebová a záchranné stanice Zelené Vendolí
Alexandr Holý silniční obchvat
Město Hulín Rekonstrukce systémů CZT včetně tepelného zdroje města Hulín
manželé Maršíkovi Ekologické vytápění
Městská část Praha 13 Revitalizace prameniště a údolí Motolského potoka
Rolizo spol. s r.o. Slunce po nás nechce nic
EGGO Snižování ekologické zátěže
Krematorium zvířat Brno s.r.o. Kremace zvířat-domácích mazlíčků
Střední odborná škola Šumperk Školní arboretum-zóna poznání a odpočinku
KAS Praha, s.r.o. Akumulátorový vysavač psích exkrementů
Klub ekologické výchovy Škola udržitelného rozvoje
Fedog - Ivo Solnař Systém Fedog
Neoma Velehrad Netradiční obalové materiály
Sociální služby Uherské Hradiště Netradiční obalové materiály
IVP České zemědělské university Péče o zdraví mládeže
Thermona Ekologicky šetrné plynové kotle Therm a přednosti jejich použití
Europrojekt Plynofikace
Plzeńská teplárenská, a.s. Snížení emisí
Ing. Stanislav Kašpara mechanický rozprašovač
Město Zlín Centrální park Jižní Svahy ve Zlíně
EVI Energetika Vítkovice Provoz strojovny turbokompresorů - snížení hluku
Skanska - Divize Project Development Sanace areálu stavby HQ ČSOB a recyklace odpadů
EVI Energetika Vítkovice Obsluha regulační stanice - Modernizace strojovny
Skanska - Divize Technologie Využití obnovitelných zdrojů energie a ekologizace provozu ZOO Ústí
Dům dětí a mládeže Bezpečně a nebezpečně
Skanska - Divize Asfaltové technologie Příkladné využití zájmového území se starou ekologickou zátěží k výstavbě obalovny asfaltových směsí
KODEK Energeticky úsporný rodinný dům na Zlínsku
ENVI GROUP s.r.o. Příručka pro oblast životního prostředí
JENA Kompostárny pro hlavní město Prahu
Plzeňský Prazdroj, a. s. Čištění odpadních vod v Pivovaru Velké Popovice
Janites, s.r.o. Zařízení na využívání odpadů-kompostování (bioodpad)
BOSCH DIESEL s.r.o., Projekt zvýšení bezpečnosti pracujících, snížení pracovní úrazovosti
Org. a ekonom. poradenství Metoda PVN a řízené dopravní křižovatky
PermaLot Papírová kráva
AVE BOHEMIA, s.r.o. Vytápění biomasou v rodinných domcích s účinností přes 110% - sen a nebo realita?
Microset, s.r.o. systém NiSSOT
APIDOMIA s.r.o. Podpora včelařství
-MMM- SOLAR Ostrava dodávky a montáž solárních termických systémů
KODEK TEPELNÉ ČERPADLO ZADARMO
Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. Projekt Elektroodpad
KODEK Místo nafty voda ze studny
SOU DAKOL, s.r.o. chráněná dílna DAKOL-EKO
KODEK Chlazení a vytápění vstřikolisovny

 

 

 

Kovohutě Příbram v roce 2005

13.01.2006 Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., která je jediným zpracovatelem odpadů s obsahem olova (zejména olověných akumulátorů) v České republice, výrobcem olova a jeho slitin a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina, rhodium) a odpadů z elektrických a elektronických zařízení, zvýšila v roce 2005 své tržby meziročně o 10 %.


Podruhé za sebou se společnost v obratu dostala přes magickou jednu miliardu korun. Hlavním tahounem byla tradičně divize Recyklace, zabývající se výkupem a zpracováním olověných odpadů. Její podíl na celkových tržbách byl 60 %. Společnost zpracovala přes 36 tisíc tun olověných odpadů a vyrobila 30 tisíc tun olova.

K výraznému zlepšení došlo u divize Drahé kovy, kde se pozitivně projevila spolupráce v rámci tzv. Skupiny Drahé kovy, do které ještě patří společnost Galmet a dceřiná společnost Kovohuty Slovakia.

Kovohutě dále rozvíjely svoji činnost v oblasti zpracování odpadů z elektrických a elektronických zařízení. K 1. září loňského roku vznikla z původního projektu nová samostatná divize Elektroodpad a 23. listopadu 2005 byla na tradiční společensko-prezentační akci „Opět po roce“ slavnostně otevřena technologická linka na zpracování elektrošrotu. V divizi Produkty došlo k dalšímu rozvoji výroby a prodeje ekologických bezolovnatých výrobků, zejména pájek.

Ke zhodnocení předběžných výsledků roku 2005 a k plánu na letošní rok se 12. ledna sešlo představenstvo společnosti, které schválilo plán a aktivity na rok 2006 a další strategické záměry firmy.

 

 

 

Strana výpisu

2