Novinky a tiskové zprávy 2006

Novinka – sběr elektroodpadu v Kovohutích Příbram

19.09.2006 | Kovohutě Příbram odebírají ve svém areálu, na nově zřízeném sběrném místě kolektivního systému Asekol, vysloužilá elektrozařízení od občanů, a to nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Rozšiřují tak ekologický servis pro region, když od občanů již od ledna 1998 nepřetržitě vykupují na své vrátnici vysloužilé olověné baterie – v současné době za 40 Kč/ks.
Společnost od září minulého roku novou, již čtvrtou, divizi Elektroodpad a od listopadu 2005 pak technologickou linku na zpracování odpadů elektrických a elektronických zařízení. Kovohutě jsou připraveny při třísměnném provozu zpracovávat řádově tisíce tun ročně. Podnikatelský záměr je zpracován na to, že v roce 2008 bude v Česku ročně vznikat 40 tisíc tun elektroodpadu, tj. 4 kilogramy na hlavu. Podnik využívá také dosavadních dlouholetých zkušeností ze zpracovávání odpadů s obsahem drahých kovů.

 
Seznam zpětně odebíraných elektrozařízení:


Všechny druhy televizních přijímačů

Veškerá ostatní spotřební elektronika včetně příslušenství (např. video přehrávače, DVD přehrávače, radiopřijímače, věže, kazetové magnetofony, gramofony, domácí kina, reproduktory, dálkové ovladače, sluchátka apod.)

Videokamery, digitální a analogové fotoaparáty včetně příslušenství (např. teleobjektivy, blesky apod.)

Elektrické a elektronické hudební nástroje

Všechny druhy počítačových monitorů

Ostatní zařízení výpočetní techniky (např. počítače, notebooky, karty, optické mechaniky, myši, klávesnice)

Telefonní přístroje (klasické, bezdrátové i mobilní)

Faxy a záznamníky

Tiskárny, kopírky

Kalkulačky

Herní konzole, videohry včetně ovladačů (joysticky, gamepady apod.)

Elektrické hračky (např. autodráhy, vláčky, RC modely apod.)

Zdravotnická zařízení

Další informace se můžete dozvědět na bezplatné zelené lince 800 100 791, na e-mailu či na internetových stránkách společnosti / (divize Elektroodpad – /cz/uvod_e.html).

Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. jsou jediným zpracovatelem odpadů s obsahem olova (zejména olověných baterií) v České republice, výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků (pájky – včetně bezolovnatých, střelivo, plechy, atd.) a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina) a odpadů elektrických a elektronických zařízení (elektroodpadu). V Příbrami do budoucna zvažují další rozšíření ekologického servisu.