Novinky a tiskové zprávy 2007

Kovohutěmi běželo dvě stě atletů

Zdroj: Příbramský deník

12.09.2007 | Nejhojnější účast měly v letošním ročníku populárního běhu kategorie dětí a mužů, žen se sešlo jen 16


Lhota u Příbrami/ V sobotu se uskutečnil 37. ročník Běhu Kovohutěmi, který tradičně pořádá na fotbalovém stadionu TJ Kovohutě a jeho okolí stejnojmenný atletický oddíl.
Na start se postavilo celkem 86 dospělých a 113 dětských závodníků. Kromě atletů z České republiky zde byli i zástupci Slovenska.
Vítězem hlavního závodu na 12322 metrů se stal Petr Havelka z AC Praha časem 42:42 minut. Na stupně vítězů se kolem něj postavili druhý Antonín Brabec z SKP České Budějovice a třetí Petr Švarc z Tri klubu Příbram, který zároveň vyhrál kategorii mužů od 40 do 49 let.
Ženám letos vládla Petra Havlová (AC Sparta Praha) 48:48, která zvítězila před Karlou Mališovou z USK Praha a Jaroslavou Černou z Tochovic. Závody na kratší vzdálenost ovládli závodníci Loko Beroun - mezi mílaři vyhrál Ervin Beshir, ženskou trať z Obecnice do Lhoty (2766 metrů) uběhla nejrychleji jeho devítiletá (!) dcera Carmen, která za sebou nechala i o pětatřicet let starší soupeřku.
Mezi účastníky měli absolutní převahu muži, kterých přijelo změřit síly celkem 70 (z toho 63 v hlavním závodě), zatímco žen se přihlásilo pouze 16 (8 v hlavním závodě, zbytek běžel z Obecnice do Lhoty).
Nejpočetněji zastoupenou dětskou kategorií 37. ročníku Běhu Kovohutěmi byl běh úplně nejmenších - narozených v roce 2001 a mladších. Výsledky všech mládežnických běhů najdete v zítřejším Příbramském deníku.
Čestným hostem letošního Běhu Kovohutěmi byl olympijský vítěz z XIX. LOH 1968 v Mexiku ve střelbě libovolnou malorážkou 60 ran vleže na 50 mJan Kůrka. Zlatý olympijský medailista startoval jednotlivé závody, provedl slavnostní výkop exhibičního zápasu fotbalových žáků TJ Kovohutě ročníků 1997-2001 a nakonec předával spolu s generálním ředitelem Kovohutí Příbram Jiřím Dostálem diplomy a ceny nejúspěšnějším závodníkům v mládežnických i seniorských kategoriích.