Novinky a tiskové zprávy 2005

Kovohutě Příbram získaly dvě ocenění

15.04.2005 | Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., která je zpracovatelem odpadů s obsahem olova a drahých kovů, odpadů z elektrických a elektronických zařízení a výrobcem olova a jeho slitin, převzala v pondělí 11. dubna cenu za 1. místo v pátém ročníku soutěže o Nejlepší firmu okresu Příbram za rok 2004 v kategorii střední a velké podniky a ve čtvrtek 14. dubna byla oceněna v soutěži Firma (# 1) kraje za 2. místo ve Středočeském kraji.

 
První ze soutěží vyhlašuje představenstvo Okresního hospodářské komory Příbram a cenu za Kovohutě Příbram převzal na slavnostním vyhlášení konaném v rámci řádné valné hromady komory generální ředitel společnosti ing. Jiří Dostál. Jde o druhé vítězství Kovohutí. První místo obsadily také v premiérovém ročníku 2000. V soutěži Firma kraje, která hodnotí nejen hospodářské výsledky, ale také přínos společnosti pro kraj a podíl na zlepšení životního prostředí, jejíž vyhlášení se uskutečnilo v Praze, se Kovohutě objevily úplně poprvé a hned se vysoko umístily.

Společnost loni utržila přes jednu miliardu korun, což ve srovnání s předchozím rokem 2003 představuje více než 30procentní nárůst.

Export společnosti dosáhl 39 procent celkových tržeb. V loňském roce Kovohutě také zahájily projekt recyklace elektroodpadu a rozšířily tak svoje ekologické služby pro obyvatele regionu a celé ČR.