Novinky a tiskové zprávy 2004

Kovohutě Příbram vykupují více olověných akumulátorů

14.10.2004 | Divize Recyklace společnosti Kovohutě Příbram, a. s. realizuje výkup a recyklaci odpadů olova a jeho slitin, převážně použitých olověných akumulátorů. Výrobním sortimentem je pak olovo a jeho slitiny v houskách. Tato divize vykupuje kromě olověných baterií kusové olovo, stěry, pěnu a strusku (olovo, cín) a cínové odpady.

 
Společnost již od ledna 1998 sedm dní v týdnu a 24 hodin denně nepřetržitě vykupuje ve svém areálu použité autobaterie od fyzických osob a poskytuje tak ekologickou služba městu Příbrami a okolí. Od letošního 1. dubna Kovohutě zvýšily výkupní cenu z 25 na 40 korun za jednu baterii, čímž chtějí motivovat občany, aby dovezli staré autobaterie k řádnému ekologickému zpracování. Doba příjmu výkupu tohoto odpadu od firem je v pracovních dnech od 6:00 do 22:00 a výkupní cena je dle aktuálních cenových podmínek.

Právě olověné akumulátory tvoří osmdesát procent vykupovaných odpadů. Společnost v letošních roce od ledna do září vykoupila téměř 16 tisíc tun olověných baterií, což znamená navýšení oproti stejnému období roku 2003 o 7 %. Nákupčím přiváží tento odpad stále více nových zákazníků. Kovohutě věří, že bude růst výkupu pokračovat.