Novinky a tiskové zprávy 2006

Kovohutě Příbram rozjely „Projekt Školy“

16.11.2006 | S cílem rozšíření spolupráce se školami z Příbrami a okolí dnes Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. oficiálně představily zástupcům 19 škol příbramského regionu svůj nový projekt.

 
Jde o projekt spolupráce se školami v oblasti ekologie, třídění a sběru odpadů. Cílem je mj. výchova a přesvědčení mladé generace o nutnosti recyklovat. Kovohutě nabízejí ekologickou službu v podobě pomoci s odstraněním a využitím odpadů a pracovní příležitost pro studenty. Možností exkurzí, stáží, seminárních a jiných prací Kovohutě chtějí motivovat školy, jejich zaměstnance, studenty, žáky a příznivce, ke sběru elektroodpadu, olověných baterií, polypropylenu, víček z PET lahví a baterií-suchých článků pro ekologické zpracování. Spolupracují také s Ecobatem (baterie) a Asekolem (elektroodpad).

Další informace o projektu a nabídce pro školy se dozvíte na /cz/skoly_i.html nebo na e-mailové adrese . V rámci rozšíření služeb připravují také „Projekt Obce“.

Již potřetí za sebou se společnost v ročním obratu dostane přes magickou jednu miliardu korun, kterou letos překonala již ke konci října.

Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. jsou významným zaměstnavatelem regionu, zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu (zejména olověných baterií), výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků (pájky – včetně bezolovnatých, střelivo, plechy, atd.) a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina) a odpadů elektrických a elektronických zařízení (elektroodpadu). Ve svém areálu vykupují od občanů olověné baterie a nově také odebírají elektroodpad – tyto služby nabízejí 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V Příbrami do budoucna zvažují další rozšíření ekologického servisu.