Novinky a tiskové zprávy 2005

Kovohutě Příbram byly nominovány na Evropskou cenu životního prostředí

06.05.2005 | Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., která je zpracovatelem odpadů s obsahem olova a drahých kovů, odpadů z elektrických a elektronických zařízení a výrobcem olova a jeho slitin, postoupila do finále 14. ročníku soutěže "Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2004", kterou tradičně vyhlašuje asociace českých a mezinárodních společností Business Leaders Forum a jejímž celkovým vítězem se Kovohutě staly již v roce 1998.

 
Vyhlášení proběhlo 26. dubna v pražském hotelu Diplomat. Cenu každoročně získávají společnosti nebo organizace, které svou činností přispívají k nejlepšímu měřitelnému zlepšení životního prostředí, zdraví zaměstnanců a obyvatel blízkého okolí. Kovohutě byly odbornou porotou nominovány se svým projektem "Odparné chlazení šachtové pece" do "Evropské ceny životního prostředí" ("European Business Award of the Environment") v kategorii "Proces (Technologie)". Evropská cena je vyhlašována jednou za dva roky a její nejbližší vyhlášení proběhne v Bruselu na jaře 2006.

Kovohutě tak získaly za svoji činnost v úspěšném minulém roce po vítězství v soutěži o Nejlepší firmu okresu Příbram za rok 2004 v kategorii střední a velké podniky a 2. místu ve Středočeském kraji v soutěži Firma (# 1) kraje 2005 další významné ocenění