Novinky a tiskové zprávy 2006

Kovohutě Příbram 3. v kraji

03.10.2006 | Kovohutě Příbram obsadily třetí místo ve Středočeském kraji v 1. ročníku soutěže Poštovní spořitelna Firma roku, kterou pořádají Hospodářské noviny. Vyhlášení krajského kola pro Středočeský kraj a Prahu proběhlo v pondělí 2. října v hotelu Jalta v Praze na Václavském náměstí. Cenu za Kovohutě převzal generální ředitel a místopředseda představenstva společnosti ing. Jiří Dostál. Vítězem se stala firma Linet, který postoupila do celostátního finále.


Jde o další ocenění činností společnosti po vítězství v Ceně zdraví a bezpečného životního prostředí 2005 Business Leaders Fora (BLF), druhém místě v 6. ročníku soutěže místní Okresní hospodářské komory (OHK) „Nejlepší firma okresu Příbram 2005“ v kategorii středních a velkých firem nad padesát zaměstnanců a stříbrném stupínku v soutěži Firma (# 1) kraje, která hodnotí nejen hospodářské výsledky, ale také přínos společnosti pro kraj a podíl na zlepšení životního prostředí.
Kovohutě Příbram nástupnická, a. s. jsou zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu (zejména olověných baterií), výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků (pájky – včetně bezolovnatých, střelivo, plechy, atd.) a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina) a odpadů elektrických a elektronických zařízení (elektroodpadu). Ve svém areálu vykupují od občanů olověné baterie a nově také odebírají elektroodpad – tyto služby nabízejí 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V Příbrami do budoucna zvažují další rozšíření ekologického servisu.