Novinky a tiskové zprávy 2005

Galmet v Kovohutích Příbram

23.09.2005 | Společnost Galmet s. r. o., mění na základě rozhodnutí valné hromady ze dne 13. září 2005 svoje sídlo z Dolních Břežan do Příbrami do areálu místních Kovohutí. Provozovna Galmetu zůstává stále na stejné adrese.


Společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., která je jediným zpracovatelem odpadů s obsahem olova (zejména olověných autobaterií) v České republice, výrobcem olova a jeho slitin a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium) a odpadů z elektrických a elektronických zařízení (elektroodpad), od konce loňského roku v Galmetu 70%ní podíl.

Skupina Drahé kovy (příbramská divize Drahé kovy, Galmet a Kovohuty Slovakia) využívá synergického efektu zvyšuje svůj podíl na trhu v této oblasti. Divize Drahé kovy se zabývá výkupem a ekologicky nezávadným využitím a recyklací odpadů (druhotných surovin) s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, paladium, platina, rhodium). Vykupuje průmyslové odpady s obsahem drahých kovů ve formě slitků, stěrů, kalů, popelů, dentálních a klenotnických odpadů, fotopapírů a filmů. Společnost Galmet přepracovává odpady s obsahem drahých kovů do výrobků ve formě ryzích kovů, slitin dle Puncovního zákona a chemikálií pro pokovování. Technologie obou firem byly doplněny o zpracování pokoveného nosiče různého charakteru jodidovou elektrolýzou.

Již od roku 2001 vykupuje odpady s obsahem drahých kovů po celém území Slovenska dceřiná společnost Kovohuty Slovakia, s. r. o. Dodávky odpadů míří do Kovohutí také například z Německa, Polska, Maďarska či Slovinska.