Prodej olova a slitin olova

Olovo a slitiny olova

Olovo (chemická značka Pb) je měkký, těžký kov, modrošedé barvy.
Olovo je velmi dobře tvárné, se lisovat, pájet a svářet. vynikající odolnost vůči korozi a některým chemickým látkám, především proti kyselině sírové, čehož se využívá při výrobě akumulátorových baterií, opláštění kabelů, výrobě trubek a plechů pro chemický průmysl.

 

olovo

 

Další užití je například ve výrobě vzduchovkového střeliva a loveckých nábojů. Díky velké měrné hmotnosti je olovo vhodné jako protizávaží, velmi vysoká atomová hmota pak předurčuje olovo a jeho slitiny k ochraně před rentgenovým zářením.


Základní surovinou pro výrobu olova a slitin olova s antimonem je olověný odpad z recyklace, převážně olověné akumulátorové baterie.


Hlavním výrobním programem je výroba slitin olova s antimonem, vápníkové slitiny a výroba měkkého olova. Slitiny jsou dodávány ve standardním provedení nebo jsou legované dle přání zákazníka.

 

Olovo a slitiny olova jsou dodávány ve tvaru housek o hmotnosti cca 40 kg. Housky jsou svazkovány do hranic o hmotnosti cca 1 tuny a přepáskovány dvěmi plastovými páskami. Každá hranice je označena následujícími údaji: jméno výrobce, den a hodina lití, číslo šarže, váha svazku, druh olova.

 

 

olovo

 

 

 telefon  fax  e-mail

Ladislava Dušková

Vedoucí

prodeje olova

318 470 315

318 470 231