Novinky o Běhu Kovohutěmi - rok 2007

Běh Kovohutěmi 2007 v novém kabátě

stupně vítězů - hlavní závod na 12 322 metrů – muži

10.09.2007 | V sobotu 8. září 2007 se uskutečnil již 37. ročník Běhu Kovohutěmi, který tradičně pořádá na fotbalovém stadionu TJ Kovohutě a v okolí stejnojmenný Atletický oddíl.


Hlavní závod na 12 322 metrů ze Lhoty u Příbramě, přes Sádek, Drahlín, Obecnici a Oseč zpět na hřiště ve Lhotě vyhrál celkově Petr Havelka z AC Praha časem 42:42 min.
před Antonínen Brabcem z SKP České Budějovice a Petrem Švarcem z příbramského TRI KLUBu. V kategorii žen do 34 let byla zlatá Petra Havlová z AC Sparta Praha za 48:48 min. před stříbrnou Michalou Spudilovou a bronzovou Janou Plachou z Uničova. Druhý nejlepší ženský čas zaběhla Karla Mališová z USK Praha, která se dostala do cíle za 53:36 min.
a zvítězila v kategorii žen nad 35 let.

Letos byl poprvé součástí Běhu tzv. „Den Kovohutí“. Zejména pro mladší účastníky
a diváky závodu byl k dispozici skákací hrad, jakousi věštírnou budoucích osudů bylo lití olova a dále si mohli děti i dospělí díky Cechu příbramských hutníků-olovářů vyrazit vlastní medaili. Zájem byl také o publikace „220 let hutě“, střelivo, pájky a další výrobky divize Produkty, časopisy Xantypa či letáky nabízející občanům ekologické služby v oblasti recyklace odpadů. Všechny výše zmíněné tiskoviny nabízely Kovohutě na svém stánku.

Velký zájem vyvolala akce ve sběru odpadů – výkup olověných baterií a odběr elektroodpadu. Firma využila Běh Kovohutěmi a motivovala občany k dovezení baterií
k řádnému ekologickému zpracování vyššími akčními cenami – 100,- Kč/ks u autobaterií (současná běžná cena je 80,- Kč/ks), 200,- Kč/ks u velkých baterií (současná běžná cena je 160,- Kč/ks) a 10,- Kč/ks u baterií z motocyklů (současná běžná cena je 8,- Kč/ks).
V den Běhu Kovohutěmi 08.09.2007 se tak podařilo u hřiště a na vrátnici vykoupit 283 baterií, tj. přes 3,5 tuny. Stejné akční ceny budou mít Kovohutě pro výkup na vrátnici také při Rally Příbram 21.-23.09.2007 a u příležitosti akce „Opět po roce“ 11.10.2007.

Další informace můžete najít na internetu na /cz/beh.html případně se můžete dotázat na e-mailové adrese ředitele závodu pana Milana Tvrze () či marketingového manažera Kovohutí pana Miroslava Jarolímka ().

Tradičním hlavním partnerem Běhu jsou Kovohutě Příbram nástupnická, a. s., které jsou významným zaměstnavatelem regionu, zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu (zejména olověných autobaterií), výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků (pájky – včetně bezolovnatých, střelivo, plechy, atd.) a dále zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů (zlato, stříbro, palladium, platina, rhodium) a odpadů elektrických
a elektronických zařízení (elektroodpadu). Ve svém areálu vykupují od občanů olověné autobaterie a od roku 2006 také odebírají na sběrném místě na vrátnici firmy elektroodpad (ve spolupráci s kolektivním systémem Asekol) – tyto služby nabízejí nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V rámci „Projektu Školy“ se podílí
na ekologické výchově dětí a mládeže ve sběru odpadů (projekt školy). Další aktivitou je sběr baterií-suchých článků
pro Ecobat (Místo zpětného odběru) a příprava jejich recyklace přímo v Kovohutích.
V rámci rozšíření ekologických služeb dále sbírají víčka z PET lahví a polypropylen.

 

více fotografií »

kompletní výsledky »

  • Stupně vítězů - hlavní závod na 12 322 metrů – ženy do 35 let
    Stupně vítězů - hlavní závod na 12 322 metrů – ženy do 35 let
    Stupně vítězů - hlavní závod na 12 322 metrů – ženy do 35 let